Złota Wieża Trybunalska

To coroczna honorowa nagroda dla jednego mieszkańca Piotrkowa Trybunalskiego przyznawana od 1971 roku za szeroko pojęty dorobek w zakresie twórczości, upowszechniania kultury, działalności społecznej, edukacyjnej i promowania miasta.
Do 46 edycji Złotej Wieży Trybunalskiej zgłoszone zostały 4 kandydatury, z których jedna nie była brana pod uwagę z uwagi na brak uzasadnienia. Ostatecznie w tajnym głosowaniu wybrano laureata 46 Złotej Wieży Trybunalskiej, którym została Elżbieta Gniewaszewska.

Elżbieta Gniewaszewska

Prezentujemy także rozmowę na antenie Strefa FM Piotrków Prezesa Towarzystwa Waldemara Domarańczyka, omawiającego sylwetkę oraz procedurę wyłonienia laureata tegorocznej edycji Złotej Wieży Trybunalskiej.

Złota Wieża Trybunalska mp3

Laureaci Złotej Wieży Trybunalskiej:
  1. 1. Kazimierz Budzyński (1976)
  2. 2. Tadeusz Nowakowski (1977)
  3. 3. Jerzy Pokutycki (1978)
  4. 4. Jerzy Kisson-Jaszczyński (1979)
  5. 5. Michał Fidelus (1980)
  6. 6. Irena Kudyba (1981)
  7. 7. Aleksandra Matusiakowa (1982)
  8. 8. Władysław Hartman (1983)
  9. 9. Wincenty Stępień (1984)
  10. 10. Mieczysław Strychalski (1985)
  11. 11. Rafał Orlewski (1986)
  12. 12. Zbigniew Solarz (1987)
  13. 13. Barbara Urbańska-Miszczyk (1988)
  14. 14. Kazimierz Głowacki (1989)
  15. 15. Aleksander Justyna (1990)
  16. 16. Marian Sobiechart (1991)
  17. 17. Marcin Gąsior (1992)
  18. 18. Eugenia Michalska (1993)
  19. 19. Zygmunt Stępień (1994)
  20. 20. Zbigniew Bujakowski (1995)
  21. 21. ks. Tadeusz Pecolt (1996)
  22. 22. Augustyn Sztuk (1997)
  23. 23. Jerzy Kukulski (1998)
  24. 24. Stanisław Piotr Gajda (1999)
  25. 25. Zenon Bartczak (2000)
  26. 26. Andrzej Tymiński (2001)
  27. 27. Małgorzata Gletkier (2002)
  28. 28. Agnieszka Illinicz-Kiełkiewicz (2003)
  29. 29. Waldemar Domarańczyk (2004)
  30. 30. Włodzimierz Pawełczyk (2005)
  31. 31. Witold Stawski (2006)
  32. 32. o. Gracjan Kubica (2007)
  33. 33. Marek Doleciński (2008)
  34. 34. Henryk Komar (2009)
  35. 35. Jacek Sokalski (2010)
  36. 36. Jerzy Patora (2011)
  37. 37. Tomasz Stachaczyk (2012)
  38. 38. ks. Ireneusz Bochyński (2013)
  39. 39. Jerzy Korczak-Ziołkowski (2014)
  40. 40. Bronisław Brylski (2015)
  41. 41. Michał Rżanek (2016)
  42. 42. Leszek Józefacki (2017)
  43. 43. Tomasz Balcerek (2018)
  44. 44. Ewa Izydorczyk-Grzelak (2019)
  45. 45. Agnieszka Warchulińska (2020)
  46. 46. Elżbieta Gniewaszewska (2021)